This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Bezpłatne porady
czyli pogotowie chemiczne bez zdzierania skóry.
Masz problem chemiczny lub pokrewny?
Napisz, a pomożemy w granicach możliwości i zdrowego rozsądku.


ODPADY: przyjmiemy zbędną elektronikę

Ostatnia aktualizacja:
01-05-2010

Jak myć szybę kominkową - wskazówki


Jak myć szybę kominkową    chemia reko
Mamy tutaj dość mocno zabrudzoną szybę kominka, nawet odbija się w niej okno.


Jak myć szybę kominkową Przygotowujemy szmatkę, gąbkę, myjkę na drążku lub inne narzędzie do mycia.
Dla ochrony rąk przed przypadkowym kontaktem z płynem najprościej jest zastosować jednorazowe rękawice polietylenowe, które po myciu można spalić w kominku bez obawy wytworzenia toksycznych pozostałości. W praktyce można zastosować rękawice z każdego materiału, np. gumowe a nawet tekstylne. Dobór materiału zależy od naszych upodobań i stylu mycia.
Szyba przed myciem może być zimna lub letnia. Wprawdzie wyższa temperatura korzystnie wpływa na skuteczność mycia, ale wobec doskonałej skuteczności naszego płynu nie ma to większego znaczenia.
Pod szybę korzystnie jest podłożyć gazetę (jak na zdjęciu), która chroni podłogę i kominek przed ewentualnie ściekającym nadmiarem płynu. Gazetę też można potem spalić w kominku. Jeśli jednak popiół dodajemy do kompostu, zalecamy gazetę zwykłą, nie ilustrowaną, aby nie wprowadzać do gleby niepożądanych substancji zawartych w popiele.
Następnie spryskujemy szybę płynem starając się to robić w miarę delikatnie, aby nie rozpylać go poza jej obręb. Staramy się nie wdychać rozpylonej cieczy. Wskazane jest raczej rozpylanie małych porcji z małej odległości niż dużych z dużej. Można albo spryskać całą szybę równomiernie albo spryskać pewne partie a resztę rozprowadzić narzędziem.
Po tej czynności odczekujemy ok. 1 minuty, aby płyn zadziałał.


szyba kominkowa mycie Następnie wycieramy całą szybę szmatką (lub innym ulubionym narzędziem). Nie wspominamy już o takich szczegółach jak odwracanie szmatki, aby brud w nią wsiąkał a nie rozmazywał się. Jeśli szyba była nadzwyczajnie brudna, może okazać się konieczne powtórne spryskanie wybranych miejsc i powtórzenie zabiegu, ale wierzcie, ze taka potrzeba wystepuje rzadko.
Na koniec powinniśmy wypucować szybę czystą szmatką.
Jeżeli nasze poczucie estetyki tego wymaga, możemy dodatkowo wytrzeć szybę szmatką zwilżoną zwykłym płynem do szyb lub po prostu czystą wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Taki zabieg usuwa wszelkie pozostałości po myciu.


środek do mycia szybky kominowejJak myć szybę kominkową Cała operacja trwała kilka minut i już mamy z powrotem czystą szybę, możemy oglądać płomień i rozkoszować się promieniującym ciepełkiem.
Pamietajmy, żeby szczelnie zakręcić butelkę z płynem (jeżeli była odkręcana, np. przy uzupełnianiu). Są ku temu dwa powody. Pierwszy to oczywiście bezpieczeństwo. Drugi jest taki, że płyn pochłania dwutlenek węgla z powietrza i wówczas jego własności myjące pogarszają się. Jeszcze tylko mały problem, co zrobić z narzędziem myjącym i z odpadkami. Jeżeli stosujemy materiały jednorazowe, możemy je wrzucić do ognia. Jak już wspomniano, bez żadnego ryzyka można spalać polietylen (poznajemy go po tym, że przy zapaleniu wydziela zapach palącej się świeczki parafinowej). Podobnie materiały naturalne, np. szmatki bawełniane. Narzędzia wielokrotnego użytku można bez trudu umyć wodą, najlepiej ciepłą. Można w ten sposób odzyskać także ściereczki.
Wszelkie materiały możemy także bez większego ryzyka wyrzucić na śmietnik. Na wszelki wypadek przed wyrzuceniem warto je wypłukać w wodzie.


Co z opakowaniem?
Butelka z pompką jest wprawdzie przewidziana do jednorazowego napełanienia, lecz praktyka pokazuje, że po zużyciu płynu możemy ją znów napełnić. Dlatego produkujemy zapas płynu w zwykłych butelkach 1-litrowych.
Jeśli w jakimś momencie musimy lub chcemy pozbyć się butelki, możemy ją spalić nawet wraz z resztkami płynu. Zwracamy jednak uwagę, że pompka zawiera kilka elementów metalowych.
Możemy także wyrzucić butelkę na śmietnik, ale wcześniej należy ją dokładnie umyć. Ponadto butelkę po dokładnym umyciu możemy stosować w gospodarstwie domowym do innych celów, gdyby była taka potrzeba. Płyn nie jest bowiem trujący, tylko żrący, a to są dwie różne kategorie szkodliwości.Powrót do góry strony


Ostatnia aktualizacja:
23-02-2010

"REKO" Przedsiebiorstwo Regeneracyjno-Wytwórcze
ul. Szkolna 5, 58-200 Dzierżoniów
tel.: 74 831 14 45, 604 213 891
e-mail:rekod@wp.pl, sendivius@tlen.pl

chemia
Copyright © 1999-2010 "REKO" All rights reserved.

http://www27.brinkster.com/reko