This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Bezpłatne porady
czyli pogotowie chemiczne bez zdzierania skóry.
Masz problem chemiczny lub pokrewny?
Napisz, a pomożemy w granicach możliwości i zdrowego rozsądku.


ODPADY: przyjmiemy zbędną elektronikę

Ostatnia aktualizacja:
21-01-2013

Topnik N1 do lutowania miękkiego niklu i stali nierdzewnej

topnik do lutowania Doskonały topnik do lutowania niklu i stali nierdzewnej. Początkowo opracowany na zamówienie klienta do lutowania kontaktów niklowanych, okazał się bardzo dobry również do lutowania stali nierdzewnej, mosiądzu i oczywiście zwykłej stali oraz miedzi. Topnik w postaci cieczy o zwiększonej lepkości, niska korozyjność, brak halogenków, brak składników toksycznych. Rozpuszczalny w wodzie.
Topnik pakowany standardowo w butelki 1-litrowe, możliwe są także opakowania mniejsze lub większe. Ceny paczek podane są pod formularzem.Zamówienie

Proszę o przysłanie niżej wymienionych ilości topnika do lutowania.
Zapłacę wraz z kosztami wysyłki w nastepujący sposób:

Sposób płatności: (*)

Imię i nazwisko: (*)

Firma:

NIP:

Kod pocztowy: (*)

Miejscowość: (*)

Ulica, Nr domu/mieszkania: (*)

Adres e-mail:

Numer telefonu:

Topnik N1, 1 litr: (*)

szt.

Topnik N1, 0.5 litra: (*)

szt.

Dowolna wiadomość:


Zawsze odpowiadamy na zapytania. W przypadku braku odpowiedzi prosimy wysłać zwykły mail.


Przedpłata
1 szt. 2 szt. 3 szt. 4 szt.5 szt.
N1, 1 l39.069.097.0125.0158.0
N1, 0,5 l24.541.056.073.088.0

Rady dla początkujących

Podstawowym warunkiem dobrego lutowania jest czystość lutowanych powierzchni. Zadaniem topnika jest m.inn. oczyszczenie powierzchni z tlenków, lecz dotyczy to bardzo cienkiej warstwy, a nie skorodowanej powierzchni.
Nie licz na to, że topnik usunie zanieczyszczenia, które wyraźnie widać. Takich topników po prostu nie ma. Jeśli w takiej sytuacji uda się nawet coś zalutować, będzie to połączenie niskiej jakości i po pewnym czasie pęknie.
Powierzchnię można oczyścić chemicznie, np. przez trawienie. Niektóre firmy oferują specjalne preparaty do uzdatniania nieco skorodowanych elementów. Można też oczyszczać mechanicznie, trzeba jednak pamiętać o umyciu oczyszczonej powierzchni rozpuszczalnikiem. W przeciwnym wypadku zwilżanie lutem nie będzie dobre, pojawią się nierówności (nierównomierne zwilżanie, odwilżanne). Innym błędem może być wbicie się w powierzchnię ścierniwa, z takimi samymi skutkami.
Jeśli powierzchnie są czyste i stosujesz odpowiedni topnik (oraz stop lutowniczy), lecz masz problemy z zalutowaniem, spróbuj zmienić temperaturę lutowania na niższą lub wyższą. Przy lutowaniu ręcznym także moc lutownicy może być za duża lub za mała dla danego elementu lutowanego.
Nieraz wystepują różnice w lutowności obu łączonych elementów, jeden może lutować się łatwiej, drugi trudniej, co może powodować problemy. W takiej sytuacji zaleca się wstępne pobielenie (zwane też w żargonie "pocynowaniem") łączonych elementów. Takie postępowanie jest też zalecane zawsze, gdy zależy nam na szczegółnie dużej niezawodności połączenia.
Poniższe schematy pokazują prawidłowy i nieprawidłowy wygląd połączenia.
lut na miękkoPowrót do góry strony


Ostatnia aktualizacja:
20-03-2011

"REKO" Przedsiebiorstwo Regeneracyjno-Wytwórcze
ul. Szkolna 5, 58-200 Dzierżoniów
tel.: 74 831 14 45, 604 213 891
e-mail:rekod@wp.pl, sendivius@tlen.pl

chemia
Copyright © 1999-2010 "REKO" All rights reserved.

http://www27.brinkster.com/reko