This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Bezpłatne porady
czyli pogotowie chemiczne bez zdzierania skóry.
Masz problem chemiczny lub pokrewny?
Napisz, a pomożemy w granicach możliwości i zdrowego rozsądku.


ODPADY: przyjmiemy zbędną elektronikę

Ostatnia aktualizacja:
20-03-2011

Topnik do lutowania twardego

topnik do lutowania Bardzo skuteczny topnik do lutowania twardego w temperaturach 600-800 stopni. Został opracowany do lutowania opraw okularowych, w tym napraw i sprawdził się przy lutowaniu różnych metali. Ma postać białej pasty.
Pakowany standardowo w słoiczki a' 100 ml, możliwe są także inne opakowania. Ceny paczek podane są pod formularzem.Zamówienie

Proszę o przysłanie niżej wymienionych ilości topnika do lutowania.
Zapłacę wraz z kosztami wysyłki w nastepujący sposób:

Sposób płatności: (*)

Imię i nazwisko: (*)

Firma:

NIP:

Kod pocztowy: (*)

Miejscowość: (*)

Ulica, Nr domu/mieszkania: (*)

Adres e-mail:

Numer telefonu:

Pasta do lut. twardego 100 ml: (*)

szt.

Dowolna wiadomość:


Zawsze odpowiadamy na zapytania. W przypadku braku odpowiedzi prosimy wysłać zwykły mail.


Przedpłata
1 szt. 2 szt.
Pasta do lut. twardego29.169.9

Koszt paczki [zł] wraz z wysyłką dla wariantu "przedpłata".

Pobranie
1 szt. 2 szt.
Pasta do lut. twardego35.567.5

Koszt paczki [zł] wraz z wysyłką dla wariantu "za pobraniem".

Rady dla początkujących

Podstawowym warunkiem dobrego lutowania jest czystość lutowanych powierzchni. Zadaniem topnika jest m.inn. oczyszczenie powierzchni z tlenków, lecz dotyczy to bardzo cienkiej warstwy, a nie skorodowanej powierzchni.
Nie licz na to, że topnik usunie zanieczyszczenia, które wyraźnie widać. Takich topników po prostu nie ma. Jeśli w takiej sytuacji uda się nawet coś zalutować, będzie to połączenie niskiej jakości i po pewnym czasie pęknie.
Powierzchnię można oczyścić chemicznie, np. przez trawienie. Niektóre firmy oferują specjalne preparaty do uzdatniania nieco skorodowanych elementów. Można też oczyszczać mechanicznie, trzeba jednak pamiętać o umyciu oczyszczonej powierzchni rozpuszczalnikiem. W przeciwnym wypadku zwilżanie lutem nie będzie dobre, pojawią się nierówności (nierównomierne zwilżanie, odwilżanne). Innym błędem może być wbicie się w powierzchnię ścierniwa, z takimi samymi skutkami.
Jeśli powierzchnie są czyste i stosujesz odpowiedni topnik (oraz stop lutowniczy), lecz masz problemy z zalutowaniem, spróbuj zmienić temperaturę lutowania na niższą lub wyższą. Przy lutowaniu ręcznym także moc lutownicy może być za duża lub za mała dla danego elementu lutowanego.
Nieraz wystepują różnice w lutowności obu łączonych elementów, jeden może lutować się łatwiej, drugi trudniej, co może powodować problemy. W takiej sytuacji zaleca się wstępne pobielenie (zwane też w żargonie "pocynowaniem") łączonych elementów. Takie postępowanie jest też zalecane zawsze, gdy zależy nam na szczegółnie dużej niezawodności połączenia.
Poniższe schematy pokazują prawidłowy i nieprawidłowy wygląd połączenia.
lut na miękko


Powrót do góry stronyOstatnia aktualizacja:
20-03-2011

"REKO" Przedsiebiorstwo Regeneracyjno-Wytwórcze
ul. Szkolna 5, 58-200 Dzierżoniów
tel.: 74 831 14 45, 604 213 891
e-mail:rekod@wp.pl, sendivius@tlen.pl

chemia
Copyright © 1999-2010 "REKO" All rights reserved.

http://www27.brinkster.com/reko